Przesiewowy test SARS-CoV2(COVID-19) dostępny tutaj.

Żyj w świadomości! Zrób test i poznaj swój status serologiczny.

 

Wirus HIV w Polsce wciąż się rozprzestrzenia! Jak pokazują statystyki: w ciągu ostatnich sześciu lat liczba zakażonych podwoiła się.

Każdego dnia średnio 2-3 osoby dowiadują się, że stały się nosicielem wirusa HIV.

Polscy eksperci szacują, iż tylko jedna na cztery osoby wie o tym, że została zakażona.

Niektórzy z nas nie chcą się badać w ośrodkach zdrowia, mimo że służba zdrowia ich do tego zachęca. Boją się. Wstydzą się. Organizacje charytatywne z zadowoleniem przyjęły więc pojawienie się domowych testów i mają nadzieję, że zachęci to więcej osób do regularnego kontrolowania swojego stanu zdrowia.

Zestaw testowy do przeprowadzenia badań w warunkach domowych w ciągu kwadransa pozwala samodzielnie przekonać się, czy jest się nosicielem groźnego wirusa. Co ważne, nie wymaga wysyłania próbek do laboratorium. Jego działania polega na wykrywaniu przeciwciał w kropli krwi, którą pobiera się podobnie jak przy badaniu glukometrem.

We krwi człowieka wykrywany jest poziom przeciwciał – białek wytworzonych w odpowiedzi na obecność wirusa HIV. Do analizy wystarczy dosłownie kropelka krwi pobrana z palca przy użyciu sterylnego przyrządu do pobierania próbki, który wchodzi w skład zestawu.

UWAGA! Test nie może służyć do wykrywania wirusa natychmiast po ewentualnym zakażeniu. Jeżeli nawet wynik testu jest negatywny, nie znaczy to, że jego użytkownik jest w 100 procentach wolny od wirusa - przeciwciała stają się wykrywalne najwcześniej trzy miesiące po infekcji. Najlepiej więc odczekać i po upływie kilku miesięcy wykonać test ponownie.

Nie pozostawaj w niepewności. ZAMÓW TEST JUŻ DZIŚ!

Zawartość opakowania

  • gazik włókninowy do odkażania skóry przed iniekcją (Alcohol Prep Pad)
  • jednorazowy nakłuwacz
  • jeden zestaw testowy: płytka testowa + pipeta (One Step Test Device)
  • substancję buforującą (HIV Buffer)
  • ulotkę w języku polskim
Nie pozostawaj w niepewności. ZAMÓW TEST JUŻ DZIŚ!

Dlaczego warto zrobić test na obecność wirusa HIV?

Przede wszystkim, aby zwiększyć swoją świadomość, a w przypadku zakażenia jak najszybciej poddać się terapii. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone HIV mogą żyć podobnie długo, jak ludzie niezakażeni, mogą też prowadzić podobny tryb życia, mieć dzieci, pracować. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, uchronić się przed rozwinięciem pełnoobjawowego AIDS. Jeśli przyszli rodzice wiedzą o zakażeniu, mogą uchronić przed nim dziecko. Wczesna diagnoza HIV pozwala szybko rozpocząć leczenie i może zapobiec poważnym powikłaniom.

Zamów test
Bądź odpowiedzialny - za siebie i innych...

Chroń siebie i innych przed wirusem HIV. Pamiętaj - będąc nieświadomym zakażenia HIV narażasz nie tylko siebie, ale również zdrowie i życie swoich najbliższych. Nie czekaj, podejmij działanie - bądź odpowiedzialny.

Przebadaj się, zanim będzie za późno

Problem HIV naprawdę dotyczy każdego z nas...

Oni już to zrobili...